I że ci nie odpuszczę - Joanna Szarańska (Spodoba się Wam!) 
Główna bohaterka Kalina, oględnie mówiąc, zostaje porzucona przed ołtarzem. Fakty są brutalne, niedoszły zrobił dziecko jej przyjaciółce. Kalina na podwójną zdradę reaguje tak, jak przystało na szanującą się kobietę. Jedzie do spa, a fakt że voucher był prezentem ślubnym, tylko utwierdza ją w przekonaniu, że kto jak kto ale ona zasłużyła na rekompensatę. I że ci nie odpuszczę to genialną komedią pomyłek, przeinaczeń i nieporozumień.


Nikt by nie przypuszczał ile energii drzemie w bibliotekarce! Kalina przykurzone lubi tylko książki, a jej życie to szereg wpadek i przygód, wywołujących na twarzy uśmiech. Kalina nie jest szalona, to szaleństwo znajduje ją. Kalina nie jest hulaszczą duszą, to eks narzeczony hulał, aż wyhulał. Kalina pragnie odpoczynku w spa, a nie jej wina że spa to niewyremontowany i zapuszczony dworek, gdzie po kątach czają się bandyci. Pokochacie ją.


Wpadka goni wpadkę, a Kalina chce dobrze. Postać wzbudza sympatię, łatwo się z nią utożsamić, a przy tym jest wiarygodna. Spodobało mi się potraktowanie bohaterki z przymrużeniem oka, ale bez szyderstwa. To już nie jest papierowa postać, to ikona w której łatwo się przejrzeć. Kalina to my. Kobiety z zaletami jak głazy i niewielkimi wadami, które trzeba akceptować bo inaczej won.
Bawiłam się świetnie! Czytając niejednokrotnie uśmiechałam się pod nosem, a nawet kilkukrotnie zaśmiałam się w głos. Książka  ma charakter i przysłowiowe jajo. Czy ma wady? Jasne, że tak. Szybkie połączenie faktów sprawiło, że zagadkę rozwiązałam w mig. Nie było mowy o napięciu czy zaskoczeniu. Dużym walorem jest fakt, że nie było w niej przypadkowych epizodów czy gorszych fragmentów.


Bierzcie Szarańską! Do tej pory sądziłam, że to niemożliwe, ale ONA ma dokładnie takie samo poczucie humoru jak ja. Genialne, rzecz jasna. Odnalazłam bratnią dusze w pisarce! Brawo ja. No i brawo Ty autorko :)


Tytuł: I że ci nie odpuszczę
Autor: Joanna Szarańska
Liczba stron: 314
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Seria z babeczką

Premiera 3.02.3016. Najszybciej do kupienia u wydawcy o tutaj

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za zostawienie komentarza, jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, napisz jusssi@interia.pl