Białe kłamstewka - Lesley Lokko 
Lesley Lokko to autorka, której powieści mogę polecać w ciemno. Rozbudowana fabuła dostarcza wrażeń na co najmniej kilka wieczorów. Bohaterowie są barwni i nietuzinkowi. Powieści wychodzące spod pióra autorki każdorazowo trzymają poziom. Ja Lokko zawsze mówię TAK. Mam do niej zaufanie.


Białe kłamstewka wpisują się w dobrze znaną konstrukcję. Podział fabuły na trzy kierunki wytyczone wydarzeniami z życia Annick, Rebecca i Tash to mało ryzykowny i sprawdzony sposób prowadzenia fabuły. Kobiety połączyła autentyczna przyjaźń, troski i wzajemne zaufanie. Relacja, jaką przedstawia autorka jest niezwykle wiarygodna. Uruchamia własne skojarzenia. To niezwykłe, gdy opisywana w książce historia, staje się bodźcem do wspomnień. Przyjaciółki łączy równie wiele, co dzieli. Ich drogi się rozchodzą, ale pamięć zostaje. To ona jest spoiwem. Czy trwałym?


Prostą konstrukcję uzupełniają liczne zwroty akcji, zagadki, niedopowiedzenia i właśnie kłamstewka. Autorka działa kompleksowo. Z równą starannością podchodzi do wszystkich elementów fabuły, a temat realizuje z dużą starannością nie wyłączając tła politycznego, społecznego czy gospodarczego. Czyżby w tym tkwił sukces jej powieści? Takie zbudowanie świata przedstawionego od podstaw tworzy spójny i wiarygodny obraz, na którego tle rozgrywają się równie interesujące wydarzenia. Całość opatrzona jest silnymi emocjami, nie ma mowy o nudzie.


W powieści zawiązuje się pewnego rodzaju kobiecy sojusz. Między autorką, bohaterkami, a czytelniczką. Jakbyśmy siedziały przy kawie i dzieliły się swoimi przywarami i sukcesami. Białe kłamstewka to kolejna, fantastyczna, prowadzona z rozmachem powieść Lesley Lokko, choć nie przeczę że miło by było przeczytać powieść autorki, która nie byłaby powieleniem konstrukcji.


Tytuł: Białe kłamstewka
Autor: Lesley Lokko
Liczba stron: 656
Wydawnictwo: Świat książki.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za zostawienie komentarza, jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, napisz jusssi@interia.pl