Art & Soul - Brittainy C. Cherry

 
Na wspomnienie Art & Soul serce bije mocniej. Do historii, bohaterów i myśli przelanych na papier. Brittainy C. Cherry potrafi wygrywać melodię płynącą prosto do serca czytelnika. Jest w tym coś niesamowitego! To gorzka historia, którą posypano okruchami miłości, zrozumienia i sztuki. Dużo w niej “życia”.


“Może nie chodziło o sklejanie złamanych serc. Może chodziło o kochanie pokruszonych odłamków takimi, jakie one były.”


Migający kursor mnie ponagla, a ja stoję w miejscu. Jak ująć rozedrgane emocje, które od tygodnia nie potrafią się uspokoić? Miłość, która nie powinna było się pojawić. Połamane na drobne kawałeczki serca bohaterów. Sytuacja, z której nie ma dobrego wyjścia. Jest rozsądek i serce. Wygrana jest pojęciem abstrakcyjnym, bo i tak będzie bolało. Pozostaje pytanie, jak bardzo…


“Takie właśnie jest życie. Wszyscy jesteśmy w nim z kimś związani, choć jednocześnie bardzo samotni.”


Brak tu schematów. Powieść przypomina obraz namalowany ręką artysty, który nie trzyma się wytyczonych linii. Oryginalność prozy Brittainy C. Cherry widoczna jest zarówno z zarysie fabuły, kreacji bohaterów, a także w samej formie powieści. Aria popełniła błąd. Jej życie już nigdy nie będzie takie samo. On, widział jej atak paniki. Był obok. Gdy wszyscy się odsunęli, wytykali palcami i przypinali łatkę zdziry... Powinien był odejść, jako pierwszy. Nie zrobił tego. Byli dwiema zagubionymi duszami, które trzymały się jedynej rzeczy mogącej je spoić. Siebie nawzajem.


“Widziała samotność w moich oczach, którą się z nikim nigdy nie dzieliłem. Widziała ból w mojej duszy, który ukrywałem za uśmiechem i kłamstwami.”


Autorka doskonale przemyślała konstrukcję powieści, dzięki czemu dostrzegamy omawiane problemy z dwóch perspektyw. Widzimy je i czujemy oczami Arii i Levi’ego. Nie zdradzę Wam głównych wątków fabularnych, by nie psuć lektury, powiem tylko oksymoronem. Wirtualna rzeczywistość, którą wykreowała Brittainy C. Cherry jest jak słoneczna noc wśród gatunku Young Adult - czytajcie!
Tytuł: Art & Soul
Autor: Brittainy C. Cherry
Liczba stron: 390
Wydawnictwo: Filia

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za zostawienie komentarza, jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, napisz jusssi@interia.pl