Efekt offline. 
Efekt offline to tysiąc uśmiechów. To śniadanie zjedzone w łóżku. Bynajmniej nie w ciszy. To gwar i harmider codzienności.


Jak często pozwalacie sobie na bycie offline?  W Rosji przeprowadzono eksperyment, którym zaproponowano dzieciom w wieku 12-18 lat spędzenie dnia bez internetu. 8 godzin, podczas których mieli dowolnie wybrać zajęcie bez możliwości używania komputerów i telefonów. Z 68 uczestników eksperymentu tylko 3 osoby dotrwały do końca. Trzy osoby miały myśli samobójcze, pięć osób doświadczyło ataku paniki, u 27 osób wystąpiły objawy  zaburzeń lękowych:
mdłości, nadmierne pocenie, drżenie, zawroty głowy, uderzenia gorąca, bóle brzucha, wrażenie ruszania się włosów na głowie i inne. Praktycznie każdy uczestnik doświadczył uczucia lęku i niepokoju. Źródło Wiarygodność badań jest oczywiście minimalna, ale problem uzależnienie od elektroniki już nie!

Także mój, bo w chwili słabości zdarza mi się włączyć bajkę czy wręczyć telefon. Pięć, dziesięć czy piętnaście minut… Zdaje się niewiele w ciągu całego dnia. A jednak. Wiosna to tez czas pracy nad sobą.
 

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za zostawienie komentarza, jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, napisz jusssi@interia.pl

podczytuję