Ups, nie jestem rodzicielką bliskości. - Zaśnij ze mną (w swoim łóżku) Ramadier & Bourgeau

 
Zazdrość o sen dziecka to norma. Serio. Ile godzin śpi, jak długie ma drzemki w ciągu dnia, o której chodzi spać, czy w nocy się budzi… Niestety nie mogę przypisać sobie żadnej zasługi. Ani w stosunku do sielskiej nocy, ani coraz lepszych dni. Dziecko rządzi. Ja tylko pomagałam ustalić rytm dnia i pielęgnowałam rytuał zasypiania. Jedno pozostaje niezmienne. Nie śpię z dzieckiem. Nigdy nie spałam. No może kilka razy ;)


Stała pora. Nie ma, że zakupy, że spotkanie z rodziną, że coś tam. Nie. Punkt 19. Kąpiel, wyciszenie i spać. Uwielbiam te chwile tylko dla siebie, a przyzwyczajenie i rutyna w życiu małego człowieka są wskazane. Wyobrażacie sobie, że przez półtorej roku ta pora się nie zmieniła? Sposób zasypiania już tak. Przeszliśmy kilka etapów. Lulanie, czytanie, przytulanie w łóżeczku, a wreszcie samodzielne zasypianie. Za każdym razem inicjatywa zmiany nawyków wychodziła od Hani. No może nie do końca, bo nigdy (nie licząc dwóch dni) nie spałam z nią we własnym łóżku. Mój egoizm i wygodnictwo wyszło nam na dobre! Dobry sen i poziom energii przedkładam nad nocne przytulanie. To nadrabiam w ciągu dnia.
Zaśnij ze mną do bardzo prosta książeczka dla dzieci powyżej roku, która systematyzuje wieczorne rytuały. Prosta konstrukcja, jasny przekaz i forma dostosowana do wieku dziecka. Maluch przed pójściem spać “odhacza” kolejne punkty. Mycie ząbków, siku, czytanie książeczki, buziak na dobry sen, gaszenie światełka… Fajnym pomysłem jest zaangażowanie dziecka w “położenie książki spać”. Tu pojawia się dylemat, czy książka rzeczywiście nadaje się dla malucha. Nie do końca. Choć ma prostą formę to dopiero pełna świadomość tekstu przyniesie rezultat, o który rodzicom chodzi. Ja jestem w książce zakochana, córka mniej. Za to pokazywanie myszki, oka, noska, i ust wychodzi nam perfekcyjnie.


Zaśnij ze mną to książka kartonikowa, z gatunku niezniszczalnych. Przemawia do mnie proste wydanie, jasne komunikaty i przekaz. Jest to świetne narzędzie dla dzieci około 2 roku życia pielęgnujące rytuał zasypiania.Tytuł: Zaśnij ze mną
Autor: Ramadier & Bourgeau
Liczba stron: 18
Wydawnictwo: Babaryba
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za zostawienie komentarza, jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, napisz jusssi@interia.pl